Sigurno i samostalno u Dvoru
Cilj je osposobiti učenike 5.razreda za samostalno i sigurno sudjelovanje biciklom u prometu

U studenom mjesecu 2009. godine  održan je stručni skup za županijske timove, koji će u svojim županijama provoditi Prometnu preventivu.

Skup su zajedno organizirali Agencija za odgoj i obrazovanje, Ministarstvo unutrašnjih poslova i Hrvatski autoklub.

Tim Sisačko-moslavačke županije u sastavu :

Ana Majić-voditelj županijskog stručnog vijeća

Marko Čorak- službenik MUP i

Igor Hren-Autoklub Sisak.

Tim je odabrao školu sa područja od posebne državne skrbi, gdje veći broj učenika dolazi biciklom u školu.

Prva zadaća tima je stupiti u kontakt s ravnateljicom škole i učiteljem tehničke kulture.

Što je i učinjeno.

Od ravnateljice i učitelja tehničke kulture  dobivena je suglasnost za provedbu Akcijskog plana.

Tim je na roditeljskom sastanku održanom 29. ožujka informirao roditelje O Akcijskom planu.Pripremljeni su obrasci za suglasnost  roditelja. Od 38,  suglasnost je potpisalo 36 roditelja.

Edukaciju o poznavanju prometnih pravila i propisa, te obuku vožnje proveo je učitelj tehničke kulture Marijan Ulaković.

Županijski tim je pripremio test i učenike testirao 20. svibnja. 34 učenika su pristupila testu.

U prvom pokušaju položilo je 30 , a  4 učenika su položili test iz drugog pokušaja.

Ispit vožnje proveden je 1. lipnja . Od 34 učenika 32 učenika  su uspješno položila ispit vožnje.

Autoklub je izdao potvrde o položenom položenom ispitu za upravljanje biciklom.

Županijski tim dobio je financijska sredstva  za realizaciju ovoga plana.

Školi je  kupljena literatura u trajno vlasništvo. Svakom učeniku  kupljena je kaciga i reflektirajući prsluk. Sobzirom da se racionalno raspolagalo novcima, bilo je na kraju višak.

Za taj višak kupljen je školi bicikl kako bi nastavili i lakše provodili prometnu preventivu.

Akcijski plan